جلوگیری از قطع شدن بازی

icon


دلایل قطع شدن
۱- وجود لگ و ناپایداری در اتصال به شبکه اینترنت
۲- کمبود خط آنتن دیتای سیمکارت
۳- تغییر وضعیت شبکه از ۳g به ۴g و یا بالعکس
۴- باز شدن تبلیغات ناخواسته در وسط صفحه
۵- زنگ خوردن گوشی موبایل
۶- تماس ورودی از پیامرسان هایی مثل واتساپ و تلگرام

* به جز مورد ۵ و ۶ , موارد دیگر که باعث قطع شدن بازی میشوند راه حل دارند که در ادامه به توضیح آنها میپردازیم


وجود لگ و ناپایداری در اتصال به شبکه اینترنت

عمده دلیل قطع شدن بازی وجود لگ و ناپایداری در اتصال به شبکه اینترنت است. این حالت هم با استفاده از wifi ممکن است رخ دهد و هم با استفاده از دیتای سیمکارت. راه حل این مشکل استفاده از برنامه هایی است که اتصال شما به اینترنت را پایدار نگه میدارد و از نوسان آن جلوگیری میکند. یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه Gaming Anti lag tool است که میتوانید از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن Gaming Anti lag tool

پس از نصب و اجرای برنامه مراحل زیر را طی کنید:

05

06

07

08

برنامه وضعیت آنلاین را نشان میدهد. اکنون میتوانید وارد بازی شوید و لذت ببرید.


کمبود خط آنتن دیتای سیمکارت

در صورتیکه در حالت ۴g خط آنتن سیمکارت شما کم است میبایست نوع شبکه را بر روی ۳g قرار دهید تا خط آنتن بیشتر و اتصال شما پایدارتر شود.

01

به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت connections (اتصالات) mobile network (شبکه موبایل) را انتخاب کنید.

02

03

عبارت LTE یا همان ۴g و عبارت wcdma یا همان ۳g در برخی گوشی ها نوشته میشود.

با قرار دادن بر روی حالت ۳g خط انتن شما بیشتر میشود.

04


تغییر وضعیت شبکه از ۳g به ۴g و یا بالعکس

اگر نوع داده شبکه را بر روی وضعیت خودکار قرار داده باشید تلفن همراه شما بر اساس پوشش منطقه ای که در آن قرار دارید شما را به شبکه ای که تکنولوژی جدیدتری دارد و منطقه شما هم تحت پوشش آن است متصل میکند. برای مثال اگر جایی باشید که ۳g و ۴g هر دو وجود داشته باشند دیتای سیمکارت شما بر روی ۴g قرار میگیرد. اما مشکل اینجاست که با کم و زیاد شدن سیگنال ۴g احتمال سوئیچ به ۳g وجود دارد که اگر این مورد اتفاق بی افتد باعث قطع شدن بازی خواهد شد. پس برای جلوگیری از این اتفاق میبایست یک نوع شبکه همراه را انتخاب کنید و از قرار دادن بر روی خودکار پرهیز کنید.


باز شدن تبلیغات ناخواسته در وسط صفحه

چنانچه در هنگام بازی تبلیغات ناخواسته بصورت popup بر روی صفحه ظاهر میشود باید بدانید که نصب یک برنامه که در پس زمینه گوشی شما فعال است باعث نمایش این تبلیغات میشود و تا زمانیکه آن برنامه را پیدا و حذف نکنید مشکل ادامه خواهد داشت. معمولا برنامه هایی که free هستند باعث بروز این مشکل میشوند. در لیست اپلیکیشن هایی که نصب کرده اید جستجو کنید و دنبال اپلیکیشنی بگردید که برای استفاده از آن هزینه ای پرداخت نکرده اید. با حذف نصب چند اپ که به آنها مشکوک هستید میتوانید براحتی اپی که تبلیغات ناخواسته نمایش میدهد را پیدا کنید.